ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Zdrowy kręgosłup - fitness medyczny - grupowe treningi rehabilitacyjne

Zapraszamy na zajęcia grupowe, które stanowią kombinację form Zdrowego Kręgosłupa oraz Fitnessu Medycznego. Trening rehabilitacyjny prowadzony jest na sali gimnastycznej w kilkuosobowych grupach pod nadzorem wykwalifikowanego trenera medycznego lub fizjoterapeuty. 

Zapisz się na zajęcia - wybierz specjalistę

mgr Jakub Opiela - trener, fizjoterapeuta


mgr Jakub Opiela - trener, fizjoterapeuta Kraków

mgr Maciej Olszewski - trener, fizjoterapeuta


mgr Maciej Olszewski - trener, fizjoterapeuta Kraków

 
 

 

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, ćwiczenia wzmacniające mięśnie

Ćwiczenia realizowane podczas zajęć grupowych pozytywnie wpływają na postawę ciała, służą wzmocnieniu mięśni posturalnych, a także budowaniu ich wytrzymałości podczas ćwiczeń z obciążeniem.

Jeżeli szukasz treningu, dzięki któremu nie tylko zadbasz o kręgosłup, ale również pozytywnie zmęczysz się i wzmocnisz mięśnie, będzie to dobra propozycja dla Ciebie. Warto podkreślić, że regularne wykonywanie ćwiczeń ze zwróceniem szczególnej uwagi na poprawność techniczną jest najbardziej skutecznym narzędziem profilaktyki przeciążeń i bólów kręgosłupa. 

Profilaktyka bólu kolan, bioder, barków

Ćwiczenia ruchowe stanowią naturalną formę dbania o stawy, pozytywnie wpływając na stan odżywienia chrząstki stawowej. Jeżeli wykonujesz pracę siedzącą i chcesz bezpiecznie wzmocnić mięśnie, by na co dzień czuć się bardziej "fit", warto pomyśleć o rozpoczęciu rehabilitacyjnego treningu grupowego. Dzięki temu, że zajęcia prowadzone są pod nadzorem trenera medycznego lub fizjoterapeuty, nauczysz się poprawnego wykonywania ćwiczeń oraz unikniesz utrwalania błędnych wzorców ruchowych, które mogłyby doprowadzić do przeciążeniowego bólu stawów po wysiłku. 

Efektywność ćwiczeń grupowych prowadzonych przez trenera medycznego lub fizjoterapeutę 

W grupowym treningu rehabilitacyjnym wykorzystywane są wzorce ruchowe, które na co dzień pozwalają bezpieczniej nosić zakupy, opiekować sie dzieckiem lub powrócić do aktywności sportowej po zakończonym procesie rehabilitacji.   

Właściwe ułożenie kręgosłupa i związane z nim napięcie odpowiednich mięśni jest warunkiem koniecznym do realizacji bezpiecznego treningu. Trener medyczny lub fizjoterapeuta dba o to, aby za każdym razem przy zmianie ćwiczenia, uczestnicy zajęć pamiętali o właściwym napięciu mięśniu centrum i aktywnej stabilizacji stawów. Ponadto, prowadzący zajęcia opracowuje zestaw ćwiczeń, które może na bieżąco modyfikować, ułatwiając lub utrudniając wersję danego ćwiczenia, zależnie od poziomu zaawansowania uczestnika.  Dzięki temu zajęcia te cechuje wysoka efektywność i bezpieczeństwo. 

Jakich ćwiczeń można się spodziewać na grupowym treningu rehabilitacyjnym?

 • ćwiczenia na macie wykonywane przez wszystkie osoby jednocześnie - w pozycji stojącej, a także w pozycjach niskich (leżenie, podpory), 
 • ćwiczenia w formie obwodu stacyjnego - każdy z uczestników wykonuje inne ćwiczenie przez określoną ilość czasu, po upływie którego nastepuje zmiana stacji, zgodnie z ruchem wskazówek zegara,  
 • ćwiczenia z wykorzystaniem przyborów takich jak: taśmy oporowe, hantle, kettle, duże piłki rehabilitacyjne, TRX, 
 • ćwiczenia z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń do treningu funkcjonalnego: Keiser Functional Trainer, Platforma Vertimax, bieżnia Woodway Curve,
 • ćwiczenia rozciągające i wyciszające organizm na zakończenie każdego treningu. 

Dzięki różnorodności ćwiczeń treningi grupowe realizowane w Nowej Ortopedii są atrakcyjne, ciekawe, stawiające nowe wyzwania przy każdym kolejnym spotkaniu. Motywuje to do uczestnictwa w zajęciach, a także wszechstronnie rozwija umiejętności, które można potem wykorzystać podczas uprawiania innych dyscyplin sportowych, np.  aktywna stabilizacja miednicy i kolan podczas jazdy na nartach, utrzymanie poprawnej postawy ciała podczas joggingu. 

Cele realizowane podczas grupowych zajęć zdrowy kręgosłup - fitness medyczny

 • podnoszenie świadomości ciała, czucia głębokiego - zmniejszenie ryzyka skręceń stawów, poprawa jakości ruchu, 
 • aktywizacja mięśni głębokich stabilizujących stawy i kręgosłup, 
 • utrzymanie poprawnej postawy ciała - minimalizacja przeciążeń kręgosłupa podczas codziennych czynności, profilaktyka bólu kręgosłupa, 
 • wzmocnienie mięśni brzucha, pleców, ud, pośladków, ramion, 
 • trening bezpiecznych wzorców ruchowych, które jednocześnie służą budowaniu siły i wytrzymałości mięśniowej, 
 • utrzymanie lub poprawa zakresu ruchomości w stawach, profilaktyka przykurczów mięśniowych, 
 • pozytywny wpływ na utrzymanie masy kostnej, 
 • poprawa koordynacji, pewności w wykonywaniu złożonych wielopłaszczyznowych ruchów. 

Co zabrać ze sobą na grupowe zajęcia treningu rehabilitacyjnego?

 • wygodny strój sportowy na przebranie, 
 • wodę do picia, 
 • ręcznik. 

Na miejscu dostępne są szatnie z szafkami zamykanymi na kluczyk. 

Jak długo trwają zajęcia zdrowy kręgosłup - fitness medyczny?

Zajęcia trwają 60 minut. 

Kontakt

Dworska 1B, 30-314 Kraków
rejestracja@dworska.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Środa:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Nowej Ortopedii - wjazd od ulicy Bułhaka