ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Mgr Magdalena Koźlak współautorką publikacji!

00magdakozlak
 
Z dumą informujemy, że nasza fizjoterapeutka mgr Magdalena Koźlak jest współautorką publikacji „Zwyrodnienie śluzowe więzadła krzyżowego przedniego ACL - przednio-tylna artroskopowa dekompresja w przypadku deficytu zgięcia i wyprostu stawu kolanowego” (oryginalny tytuł: "ACL Mucoid Degeneration - Anterior and Posterior Arthroscopic Decompression for Combined Knee Flexion-Extension Deficit”).

Śluzowe zwyrodnienie więzadła krzyżowego przedniego to patologia stawu kolanowego, która prowadzi do bolesnego ograniczenia zakresu ruchu kolana. Ból powstaje w wyniku impingementu, którego przyczyną jest znaczne pogrubienie więzadła w przebiegu zmian degeneracyjnych - odkładania substancji śluzowych i niejednokrotnie formowania ganglionów. Z uwagi na funkcję stabilizacyjną więzadła krzyżowego przedniego, leczenie powinno być minimalnie inwazyjne i pozwalające na zachowanie wydolności ACL.
Celem publikacji było przedstawienie techniki artroskopowej umożliwiającej małoinwazyjną dekompresję przednio-tylną więzadła krzyżowego przedniego. Technika ta koncentruje się na bezpiecznym oczyszczeniu więzadła przy jednoczesnym zachowaniu jego integralności i funkcji.

Dostęp otwarty do publikacji: https://lnkd.in/dmJHu9S4

Magdalena - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych! 

Kontakt

Dworska 1B, 30-314 Kraków
rejestracja@dworska.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Środa:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Nowej Ortopedii - wjazd od ulicy Bułhaka