ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Nastawianie złamanej kości, kwalifikacje do zabiegów

Jeżeli doznałeś złamania kości oraz:

  • posiadasz badania obrazowe RTG i/lub tomografię komputerową okolicy urazu, 
  • wolisz lekki gips syntetyczny (w którym można się normalnie kąpać) od gipsu tradycyjnego, 
  • lekarze w Twoim ośrodku odmówili przeprowadzenia operacji lub zaproponowano Ci odległy termin mogący mieć negatywny wpływ na wynik leczenia, 
  • nie masz zaufania do zabiegów przeprowadzanych na NFZ, 
  • chcesz uzyskać kompleksową informację na temat okresu rekonwalescencji i powrotu do aktywności, 

...informujemy, że istnieje możliwość nastawienia złamanej kości przez ortopedów w Szpitalu Dworska na ul. Dworskiej 1B/LU1 w Krakowie.

Zachęcamy do kontaktu z koordynatorem zabiegów szpitala.  Zostaniesz poinformowany o procesie kwalifikacji do leczenia zabiegowego złamań. Jeżeli posiadasz RTG lub tomografię komputerową, zostaniesz poproszony o przesłanie dokumentacji drogą elektroniczną.

W Nowej Ortopedii w Krakowie oferujemy:

  • założenie lekkiego gipsu syntetycznego (złamania bez przemieszczenia), 
  • usługi nastawiania kości w znieczuleniu miejscowym, a następnie założenie gipsu syntetycznego (proste złamania z minimalnym przemieszczeniem),
  • operacje nastawiania złamań przeprowadzane w warunkach sali operacyjnej (bardziej złożone złamania, konieczna kwalifikacja anestezjologiczna). 

Operacje realizowane są w trybie prywatnym (bez kontraktu z NFZ) lub w ramach wybranych pakietów LuxMed pokrywających leczenie operacyjne

Czytaj więcej...

Oddzielająca martwica chrzęstno-kostna (OCD, osteochondritis dissecans) to schorzenie dotyczące chrząstki stawowej i leżącej pod nią warstwy podchrzęstnej kości. Schorzenie najczęściej występuje w kolanie, ale może również rozwinąć się w innych stawach, takich jak: staw skokowy (martwica bloczka kości skokowej), staw łokciowy lub ramienny. W przebiegu OCD dochodzi do lokalnego zaburzenia ukrwienia obszaru chrząstki dotkniętego schorzeniem, co prowadzi do miejscowego obumarcia chrząstki oraz leżącej pod nią tkanki kostnej. Z czasem fragment chrzestno-kostny może oderwać się od podłoża i przemieścić w jamę stawu, co rodzi ryzyko jego zakleszczenia, wtórnego ograniczenia zakresu ruchu, a nawet zablokowania stawu. 

Czytaj więcej...

Stłuczeniu lub złamaniu żeber towarzyszy zwykle silny ból, który utrzymuje się przez kilka tygodni. Dolegliwości nasilają się przy pogłębianiu oddechu oraz podczas zmiany pozycji ciała. Z powodu bólu żeber utrzymującego się przez 4-6 tygodni (a czasem dłużej), niektórzy pacjenci nie mogą zasnąć, doświadczają trudności w wykonywaniu codziennych czynności, a nawet świadomie spłycają oddech i zalegają w łóżku, co może prowadzić do upośledzenia wentylacji płuc i związanych z tym powikłań z zapaleniem płuc włącznie.

W poradni leczenia bólu w Krakowie stosujemy rozwiązania mające na celu złagodzenie bólu żeber po stłuczeniu lub złamaniu, aby pacjent mógł swobodniej oddychać i tym samym brać czynny udział w procesie rehabilitacji i codziennym życiu. 

Czytaj więcej...

Złamania "loco typico" to specyficzne złamania kości przedramienia kończyny górnej. Najczęściej dochodzi do złamania w obrębie nasady dalszej kości promieniowej (blisko nadgarstka) w wyniku upadku na rękę. Pozostałe typy złamań mogą być zlokalizowane w obrębie trzonu lub stanowić złożoną kombinację urazów kostno-stawowych przedramienia. Leczenie złamań kości przedramienia zależy od rozpoznanego typu złamania (stabilne lub niestabilne), obecności towarzyszących powikłań, jakości tkanki kostnej oraz poziomu aktywności pacjenta.

Operacje nastawienia złamanych kości przedramienia przeprowadza się w przypadku złamań stawowych, przemieszczonych, niestabilnych (np. wielofragmentowych) a także w przypadku jednoczesnego złamania kości promieniowej i łokciowej. Ze względu na kluczową rolę odwracania i nawracania przedramienia w wykonywaniu codziennych czynności, zaleca się jak najszybsze wdrożenie rehabilitacji polegającej na ćwiczeniach zakresu ruchomości i przywróceniu funkcji ręki. 

Czytaj więcej...

Ból piszczeli to objaw bardzo często zmuszający osoby aktywne sportowo do przerwy w treningach. Najczęściej spotykane przyczyny dolegliwości obejmują shin-splints (zespół stresu przyśrodkowej krawędzi piszczeli), złamania zmęczeniowe oraz inne patologie, które niekiedy są przez pacjentów ignorowane i w związku z tym wykazują tendencję do nawrotów. Dowiedz się więcej na temat możliwych przyczyn bólu przedniej strony podudzia, jaki specjalista może zdiagnozować ból okolicy piszczeli oraz jak można zapobiegać nawrotom tych problemów. 

Czytaj więcej...

Barwnikowe kosmkowo-guzkowe zapalenie stawów (PVNS, ang. pigmented villonodular synovitis) jest dość rzadkim schorzeniem, które powoduje, że błona maziowa – cienka warstwa wyścielająca wewnętrzną powierzchnię torebki stawowej, patologicznie rozrasta się. Według nomenklatury histologicznej PVNS jest zaliczane do chorób zapalnych błony maziowej oraz łagodnego rozrostu nowotworowego. PVNS jest chorobą postępującą – nieprawidłowy rozrost błony maziowej może prowadzić do wtórnego uszkodzenia przyległych tkanek, głównie tkanki kostnej oraz powierzchni stawowych. Ponadto dochodzi do towarzyszącego zapalenia stawu przyspieszającego rozwój zmian zwyrodnieniowych. PVNS bardzo często dotyczy kolana, ale może również wystąpić w obrębie innych stawów (biodrowego, ramiennego, łokciowego, skokowego). W większości przypadków leczenie opiera się na wykonaniu zabiegu chirurgicznego polegającego na usunięciu mas guzowatych i patologicznego obszaru błony maziowej (synowektomia).

Czytaj więcej...

Kontakt

Dworska 1B, 30-314 Kraków
rejestracja@dworska.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Środa:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Nowej Ortopedii - wjazd od ulicy Bułhaka