ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Zespół popunkcyjny to zespół objawów występujących po zastosowaniu znieczulenia podpajęczynówkowego podczas operacji lub punkcji lędźwiowej z pobraniem płynu mózgowo-rdzeniowego do badań diagnostycznych. Objawy nasilają się po przyjęciu pozycji stojącej i obejmują głównie: tępy ból głowy, zawroty głowy, mdłości oraz ból kręgosłupa. Zespół popunkcyjny rozwija się w ciągu pierwszych 48 godzin po "zastrzyku w kręgosłup" wiążącym się z nakłuciem opony twardej i może utrzymywać się do tygodnia czasu od zabiegu. 

Jeżeli czeka Cię zabieg operacyjny ze znieczuleniem podpajęczynówkowym, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak zmniejszyć ryzyko bólu głowy po operacji oraz w jaki sposób można złagodzić te dolegliwości domowymi sposobami. W tekście podajemy również informacje, w jakich okolicznościach należy zgłosić się na konsultację do lekarza, lub zasięgnąć pilnej pomocy medycznej. 

Czytaj więcej...

Kręgozmyk (spondylolisteza) polega na nieprawidłowym przesunięciu się kręgów względem siebie – wyżej położony kręg ulega ześlizgowi do przodu lub do tyłu względem kręgu położonego niżej. Kręgozmyk wiąże się z wystąpieniem niestabilności kręgosłupa – im większy ześlizg kręgu tym większy stopień niestabilności. Kręgozmyk najczęściej występuje w obrębie odcinka lędźwiowego i lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, zwykle na poziomie L5/S1. Kręgozmyki niewielkiego stopnia nie zawsze dają dolegliwości bólowe. Większe zsunięcie się kręgu może skutkować bólem, pogorszeniem sprawności oraz wystąpieniem objawów neurologicznych.

Czytaj więcej...

Mianem rwy barkowej określa się stan ucisku korzeni nerwowych odcinka szyjnego kręgosłupa z towarzyszącymi dolegliwościami bólowymi karku, które mogą promieniować w kierunku kończyny górnej. Ucisk korzeni nerwowych spowodowany jest najczęściej przepukliną krążka międzykręgowego lub obecnością wyrośli kostnych (osteofitów) w przebiegu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa (spondylozy). Bólowi mogą towarzyszyć zaburzenia czucia, drętwienia, oraz osłabienie mięśni obręczy barkowej i/lub kończyny górnej. Ból i deficyty ruchowe są typowe dla obszaru anatomicznego zaopatrywanego przez włókna nerwowe należące do uciśniętego korzenia nerwowego. Nierzadko występują objawy mieszane wynikające z wielopoziomowego ucisku struktur nerwowych.

Czytaj więcej...

Rwa kulszowa, wypadnięcie dysku, ischias, lumbago - takimi terminami określa się jednostkę chorobową, która objawia się bólem tak ostrym, że potrafi uniemożliwić pacjentom normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Dostępne dziś metody i sposoby leczenia pozwalają na natychmiastowe usunięcie przyczyny bólu i trwały powrót do zdrowia i sprawności fizycznej.

Czytaj więcej...

Kontakt

Dworska 1B, 30-314 Kraków
rejestracja@dworska.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Środa:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Nowej Ortopedii - wjazd od ulicy Bułhaka