ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Game Ready | CENA: 53 zł

Działanie urządzenia Game Ready opiera się na jednoczesnym chłodzeniu oraz kontrolowanej kompresji określonej części ciała. Game Ready stosuje się we wczesnym okresie po zabiegu operacyjnym lub u sportowców w fazie ostrej po urazie. Połączenie optymalnego stopnia chłodzenia oraz ucisku zmniejsza dolegliwości bólowe oraz ułatwia regenerację tkanek. Dzięki temu można wcześniej rozpocząć pionizację po operacji oraz wprowadzić pierwsze ćwiczenia. Stosowanie urządzenia Game Ready niewątpliwie przyczynia się do skrócenia procesu rekonwalescencji po kontuzji lub po zabiegu operacyjnym.

Umów wizytę teraz - do fizjoterapeuty wykonującego game ready w naszym szpitalu

mgr Michał Caba - fizjoterapeuta


mgr Michał Caba fizjoterapeuta Kraków

mgr Marcin Kapusta - fizjoterapeuta


mgr Marcin Kapusta fizjoterapeuta Kraków

mgr Jakub Wojciechowski - fizjoterapeuta


mgr Jakub Wojciechowski fizjoterapeuta Kraków

 
 

Wypożycz Game Ready do domu!

Chcesz przyspieszyć regenerację po kontuzji, urazie lub zabiegu?  W szybkim powrocie do sprawności pomoże Ci aparat do krioterapii Game Ready! Wprowadziliśmy możliwość wypożyczenia urządzenia Game Ready do domu. Przygotowaliśmy dla Państwa instrukcję krok po kroku, która pozwoli na odpowiednie podłączenie urządzenia i przeprowadzenie terapii w domu. Ponadto stworzyliśmy również film instruktażowy.

INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZENIA GAME READY

Jak wygląda zabieg urządzeniem Game Ready?

Urządzenie Game Ready składa się z panelu sterowania, konektora przewodzącego powietrze i wodę oraz elastycznych materiałowych rękawów zakładanych na daną część ciała. Game Ready zapewnia stały przepływ schłodzonej wody z urządzenia głównego przez konektor do rękawa obejmującego np. kolano, łokieć lub staw skokowy. Schłodzona woda przepływa przez kanaliki rękawa zabierając ciepło z tkanek ciała, a następnie powraca do zbiornika. W tym samym czasie wykonywana jest zmienna kompresja pneumatyczna leczonego obszaru ciała.

Czas trwania zabiegu zależy od okolicy ciała, grubości tkanki tłuszczowej i rodzaju przeprowadzonego zabiegu operacyjnego. Terapia zimnem i kompresją stosowana jest w pierwszej dobie po zabiegu operacyjnym. Następnie może być kontynuowana przez 1-2 tygodnie w formie każdorazowego przygotowania tkanek do ćwiczeń rehabilitacyjnych (ćwiczeń zakresu ruchu, ćwiczeń wzmacniających mięśnie itp.).

Jak działa terapia urządzeniem Game Ready?

W jaki sposób chłodzenie przyspiesza procesy zdrowienia?

 1. Spowolnienie metabolizmu tkankowego
  Obniżenie temperatury tkanek wiąże się ze spowolnieniem tempa metabolizmu, co zmniejsza zapotrzebowanie komórek na tlen i redukuje ryzyko ich obumarcia. W ten sposób chłodzenie ogranicza wtórne uszkodzenie tkanek.
 2. Działanie przeciwbólowe
  Spadek temperatury tkanek podwyższa próg odczuwanego bólu oraz zmniejsza prędkość przewodzenia bodźców bólowych. Dzięki temu można wcześniej rozpocząć proces rehabilitacji i/lub ograniczyć stosowanie leków przeciwbólowych po zabiegu lub po urazie.

W jaki sposób kompresja przyspiesza procesy zdrowienia?

 1. Ograniczenie obrzęku
  Nadmiar płynu wytworzonego wskutek naturalnych miejscowych reakcji odpornościowych po zabiegu przyczynia się do powstania obrzęku kolana. Zmienna kompresja naśladuje naturalną pompę mięśniową, ewakuując krwiak i ograniczając obrzęk stawu.
 2. Usprawnienie miejscowego przepływu krwi
  Efekt zmiennej kompresji stymuluje naczynia krwionośne do naprzemiennego rozszerzania się i kurczenia, co poprawia dowóz świeżej krwi z tlenem i substancjami odżywczymi do tkanek.
 3. Zwiększenie efektywności schładzania
  Kompresja zapewnia lepszy kontakt źródła zimna z ciałem, ułatwiając przepływ ciepła z tkanek do wody zawartej w rękawie.

Kto może odnieść korzyści z terapii zimnem i kompresją?

Terapia Game Ready stosowana jest z powodzeniem u:

Zalety terapii Game Ready

Na tle innych stosowanych rozwiązań w zakresie schładzania (Gel Packi, worki z lodem zawinięte w ręcznik) Game Ready zapewnia:

 • jednoczesne zastosowanie schładzania i kompresji,
 • regulację stopnia kompresji (ciśnienia w rękawach),
 • prostą kontrolę temperatury i czasu leczenia,
 • ciągłą terapię zimnem bez ryzyka odmrożenia tkanek,
 • gotowe programy leczenia z możliwością manualnej modyfikacji parametrów.

Rękaw Game Ready posiada specjalnie zaprojektowany anatomiczny kształt, który w połączeniu z kompresją idealnie dopasowuje się do kształtu schładzanej okolicy. Ciągły przepływ schłodzonej wody przez rękaw zapewnia stałą temperaturę – w przeciwieństwie do innych metod schładzania, które z każdą minutą stają się „cieplejsze” i w mniejszym stopniu przyjmują ciepło od tkanek.

Poniżej przedstawiono obrazy termowizyjne, które ukazują wyraźnie szybszy, głębszy i dłużej utrzymujący się efekt schładzania kolana uzyskany przez Game Ready, na tle innych dostępnych na rynku metod (Cryo/Cuff i Gel Pack).

game ready

Źródło : http://gameready.com/clinical-evidence/

Najczęściej zadawane pytania o urządzenie Game Ready:

Co to jest urządzenie Game Ready i kiedy się go stosuje?

Game Ready umożliwia jednoczesne chłodzenie i optymalną kompresję problematycznej okolicy ciała. System Game Ready stosowany jest głównie u pacjentów po zabiegach operacyjnych narządu ruchu i w okresie ostrym po urazach sportowych. W ciągu kilku pierwszych dni po operacji terapia zimnem i kompresją pomaga łagodzić dolegliwości bólowe oraz zmniejsza obrzęk tkanek, dzięki czemu pacjent może wcześniej i z lepszym komfortem rozpocząć konieczne ćwiczenia rehabilitacyjne. Dzięki zastosowaniu terapii urządzeniem Game Ready fizjoterapia przebiega bardziej efektywnie i pacjent może szybciej powrócić do aktywności po urazie lub operacji.

Jak ograniczyć ból i obrzęk po operacji kolana?

Standardową procedurą ograniczającą ból po zabiegu jest zażywanie środków przeciwbólowych. Poza tym istnieje dodatkowa możliwość złagodzenia dolegliwości, która polega na schładzaniu i optymalnej kompresji operowanego kolana. Efekt ten można uzyskać dzięki wykorzystaniu urządzenia Game Ready. Kolano wkładane jest w specjalny mankiet, przez który w sposób ciągły przepływa schłodzona woda. Jednocześnie system pneumatyczny delikatnie uciska kolano, co pozwala zredukować obrzęk stawu. W rezultacie ból kolana po zabiegu jest mniejszy, a czasem nawet udaje się zredukować ilość przyjmowanych środków przeciwbólowych. Zastosowanie urządzenia Game Ready przed ćwiczeniami rehabilitacyjnymi poprawia komfort w trakcie terapii i przyczynia się do skrócenia okresu rekonwalescencji po zabiegu.

Cena usługi: 53

Cena: 53 zł

Kontakt

Dworska 1B, 30-314 Kraków
rejestracja@dworska.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Środa:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Nowej Ortopedii - wjazd od ulicy Bułhaka