ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Uszkodzenie typu SLAP to uraz górnej części obrąbka stawu ramiennego oraz przyczepu ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia przy panewce stawu ramiennego. Kontuzja najczęściej dotyczy sportowców silnie obciążających mięśnie kończyny górnej. Bardzo często uszkodzenie typu SLAP towarzyszy innym urazom w obrębie barku, co wymaga od lekarza ortopedy wnikliwej i kompleksowej oceny struktur anatomicznych podczas procesu diagnostycznego. Postępowanie zależy m.in. od typu rozpoznanego uszkodzenia SLAP i może być ono zachowawcze (rehabilitacja) lub operacyjne (artroskopia barku).

Czytaj więcej...

Wapniejące zapalenie ścięgien barku jest schorzeniem wynikającym z obecności zwapnień wewnątrz lub wokół ścięgien mięśni, głównie w obrębie stożka rotatorów. W ścięgnach mięśni dochodzi do odkładania się kryształów hydroksyapatytu wapnia, co wywołuje miejscowy stan zapalny i ból barku. Najczęściej dochodzi do zwapnienia ścięgien mięśnia nadgrzebieniowego i podgrzebieniowego. Dowiedz się więcej o objawach, przyczynach i metodach leczenia zwapnień ścięgien barku. 

Czytaj więcej...

Bolący bark to najczęściej zgłaszany przez pacjentów problem w poradni chirurgii barku. Pacjenci najczęściej opisują go jako ból lokalizujący się m.in w tylnej części łopatki czy też 1/3 bliższej kości ramiennej w okolicach przyczepu dalszego ( „końca” ) mięśnia naramiennego. Charakterystyczne jest również nasilanie się dolegliwości przy codziennych czynnościach wykonywanych z ręką ponad głową czy też przy pracy fizycznej oraz promieniowanie bólu zarówno wzdłuż kończyny jak i do szyi. Niepokojącym objawem powinien być przede wszystkim ból nocny, wybudzający ze snu po przekręceniu się na chory bark.

Czytaj więcej...

Staw ramienno-łopatkowy nazywany w skrócie stawem ramiennym dzięki specyficznej budowie anatomicznej jest stawem o największym zakresie ruchu w naszym organizmie, a przez to obarczony jest największym ryzykiem niestabilności. Niestabilność często potocznie nazywana jest „zwichnięciem barku” , „wypadnięciem barku”. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda forma niestabilności objawia się pełnym zwichnięciem. 

Czytaj więcej...

Kontakt

Dworska 1B, 30-314 Kraków
rejestracja@dworska.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Środa:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Nowej Ortopedii - wjazd od ulicy Bułhaka