ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Kinesiotaping w ciąży

Rosnący brzuch oraz procesy zachodzące w ciele ciężarnej kobiety wpływają na zmianę położenia środka ciężkości ciała, a co za tym idzie, powstanie licznych przeciążeń w układzie ruchu, najczęściej w odcinku lędźwiowym i szyjnym kręgosłupa. Zastosowanie kinesiotapingu w ciąży polega na odciążeniu obolałych mięśni i stawów. W tym celu stosowane są aplikacje plastra bezpośrednio na plecach oraz takie które "podtrzymują" ciążowy brzuszek i jednocześnie zmniejszają napięcie mięśni przykręgosłupowych. W przypadku nadmiernego rozejścia mięśnia prostego brzucha w ciąży stosuje się aplikacje zabezpieczające kresę białą oraz wspomagające pracę mięśnia poprzecznego brzucha.

 

Umów wizytę teraz - do fizjoterapeuty wykonującego kinesiotaping w ciąży w naszym szpitalu

mgr Patrycja Skrzypek - fizjoterapeuta


mgr Patrycja Skrzypek fizjoterapeuta Kraków

 

Kinesiotaping 

Metoda fizjoterapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze, została opracowana przez Japończyka Dr Kenzo Kase. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster nieograniczający ruchów, rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry. Jest odporny na działanie wody i nie powoduje uczuleń dzięki specjalnemu klejowi, którym jest nasączony z jednej strony. Kolory aplikacji nie mają żadnych dodatkowych działań.

Działanie kinesiotapingu opiera się na uregulowaniu napięcia mięśniowego w miejscu aplikacji taśmy. Taping powoduje, że skóra jest delikatnie podciągana, zwiększając jednocześnie przestrzeń pomiędzy skórą właściwą, a powięzią co powoduje redukcję zastojów i obrzęków limfatycznych

Ma również działanie przeciwbólowe, wspomaga regenerację tkanek,  normalizacje napięcia mięśniowo - powięziowe, wpływa na poprawę propriorecepcji.

Właściwości elastyczne plastra utrzymują się przez około 3 do 5-ciu dni, procesy terapeutyczne trwają 24 godziny na dobę.

Czas zabiegu - 15-20 min

P1177461

P1177502

P1177525

Przed zabiegiem

Skóra zostaje odtłuszczona po to aby plaster dłużej utrzymał sie na ciele Pacjenta

Wskazania

Ból kręgosłupa 

Ból w rejonie stawów obwodowych (przeciążeniowy lub związany z urazem ortopedycznym)

Ból mięśni

Obrzęki

Zaburzenia propriorecepcji (czucia ułożenia własnego ciała)

Prewencja urazów

Zapobieganie powstania rozejścia mięśnia prostego brzucha w ciąży

Przeciwwskazania

Otwarte rany

Podrażnienia skóry

Alergia na klej zastosowany w taśmie

 

Kontakt

Dworska 1B, 30-314 Kraków
rejestracja@dworska.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Środa:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Nowej Ortopedii - wjazd od ulicy Bułhaka