ZADZWOŃ DO NAS - 12 352 25 25

Czy nastawianie złamanej kości boli? Leczenie złamań kości prywatnie

Nastawianie złamanej kości, kwalifikacje do zabiegów

Jeżeli doznałeś złamania kości oraz:

  • posiadasz badania obrazowe RTG i/lub tomografię komputerową okolicy urazu, 
  • wolisz lekki gips syntetyczny (w którym można się normalnie kąpać) od gipsu tradycyjnego, 
  • lekarze w Twoim ośrodku odmówili przeprowadzenia operacji lub zaproponowano Ci odległy termin mogący mieć negatywny wpływ na wynik leczenia, 
  • nie masz zaufania do zabiegów przeprowadzanych na NFZ, 
  • chcesz uzyskać kompleksową informację na temat okresu rekonwalescencji i powrotu do aktywności, 

...informujemy, że istnieje możliwość nastawienia złamanej kości przez ortopedów w Szpitalu Dworska na ul. Dworskiej 1B/LU1 w Krakowie.

Zachęcamy do kontaktu z koordynatorem zabiegów szpitala.  Zostaniesz poinformowany o procesie kwalifikacji do leczenia zabiegowego złamań. Jeżeli posiadasz RTG lub tomografię komputerową, zostaniesz poproszony o przesłanie dokumentacji drogą elektroniczną.

W Nowej Ortopedii w Krakowie oferujemy:

  • założenie lekkiego gipsu syntetycznego (złamania bez przemieszczenia), 
  • usługi nastawiania kości w znieczuleniu miejscowym, a następnie założenie gipsu syntetycznego (proste złamania z minimalnym przemieszczeniem),
  • operacje nastawiania złamań przeprowadzane w warunkach sali operacyjnej (bardziej złożone złamania, konieczna kwalifikacja anestezjologiczna). 

Operacje realizowane są w trybie prywatnym (bez kontraktu z NFZ) lub w ramach wybranych pakietów LuxMed pokrywających leczenie operacyjne

Nastawianie złamanej ręki, nogi w gabinecie - pod znieczuleniem miejscowym z założeniem gipsu

Wybrane proste typy złamań z przemieszczeniem, nie obejmujące powierzchni stawowej, mogą zostać nastawione w podglądzie fluoroskopowym (technice obrazowania wykorzystującej promieniowanie rentgenowskie do uzyskiwania RTG danej okolicy ciała w czasie rzeczywistym). 

Podczas nastawiania złamania podawane jest znieczulenie miejscowe, w związku z czym nastawianie złamanej kości nie boli

Jeżeli uzyskano stabilne nastawienie, ortopeda zakłada opatrunek gipsowy. W Nowej Ortopedii zamiast ciężkiego tradycyjnego gipsu zakładamy lekki gips syntetyczny HM Cast, który zapewnia odpowiednie unieruchomienie i wysoki komfort noszenia (gips syntetyczny jest lżejszy niż zwykły gips, poza tym w gipsie syntetycznym możesz się normalnie kąpać). 

Leczenie operacyjne złamań kości prywatnie

Jeśli odłamy kości łatwo się przemieszczają, złamanie jest niestabilne lub obejmuje powierzchnię stawową, konieczne będzie przeprowadzenie operacji. Rodzaj znieczulenia ustalany jest przez lekarza anestezjologa - dowiedz się więcej o przygotowaniu do operacji.  

Operacja złamanej kości wykonywana jest z dostępu otwartego i obejmuje otwartą repozycję odłamów, a następnie zespolenie za pomocą tytanowych śrub lub płytek. 

Złamania kości - warto przeczytać:

Operacje złamań kości w Krakowie

Zadaj pytanie o zabieg

Fot. 1. Lek. med. Grzegorz Jarosławski przeprowadzający operację nastawienia złamania kości ramiennej w Nowej Ortopedii w Krakowie. 

zlamanie kosci operacja

Kontakt

Dworska 1B, 30-314 Kraków
rejestracja@dworska.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek:
7:30 - 20:30
Wtorek:
7:30 - 20:30
Środa:
7:30 - 20:30
Czwartek:
7:30 - 20:30
Piątek:
7:30 - 20:30
Sobota:
7:30 - 14:00
Niedziela:
nieczynne
lokalizacja parkingu

Parking koło Nowej Ortopedii - wjazd od ulicy Bułhaka